Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Chebská radnice neodvolala proti pokutě od ÚOHS

Chebská radnice neodvolala proti pokutě od ÚOHS

Chebská radnice neodvolala proti pokutě od ÚOHS

4.12.2012 11:35, Zdroj: ČTK

Brno - Radnice Chebu se neodvolala proti pokutě 600 tisíc korun, kterou dostala za chyby při zadávání zakázek od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Sankce je pravomocná. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Chebská radnice pokutu musí zaplatit do začátku ledna.

Město u čtyř stavebních zakázek požadovalo technické a kvalifikační předpoklady v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Úřad prošetřoval celkem 15 zakázek, které Cheb zadal. Chybné zakázky se týkaly rekonstrukce, úpravy a využití objektu Za Mostní branou 5, revitalizace sídliště Zlatý Vrch 5., 6. a 7. etapa, rekonstrukce ulic Obětí nacismu a Krátká a rekonstrukce ulice Riegerova.

V prvním případě město požadovalo předložení certifikátu, který prokazuje dodržování práv zaměstnanců, což zákon neumožňuje. U dalších tří požadovalo seznam 18 referenčních staveb nad deset milionů korun za posledních pět let a také osvědčení o řádném plnění dalších nejméně osmi zakázek v celkovém objemu 200 milionů za posledních pět let.

"Takto neúměrně vysoký počet staveb nevypovídá o vyšší kvalitě dodavatele, ale pouze omezuje hospodářskou soutěž a diskriminuje případné uchazeče," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. Stejně tak diskriminační byl požadavek na dva zaměstnance ve firmě, kteří mají vysokoškolské stavební vzdělání a dvacet let praxe, a tři středoškoláky s devítiletou praxí.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.3 + 40.2) *

Zpět na přehled