Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Charouz neuspěl, zakázku České pošty na dodávky Rafaj zrušil

Charouz neuspěl, zakázku České pošty na dodávky Rafaj zrušil

Charouz neuspěl, zakázku České pošty na dodávky Rafaj zrušil

27.6.2010 23:16, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil zrušení veřejné zakázky České pošty na nákup dodávek za 300 milionů korun. Rafaj zamítl odvolání společnosti A. Charouz. Česká pošta, která původně chtěla koupit dodávky právě od Charouze, se proti původnímu verdiktu ÚOHS neodvolala. Podle své mluvčí Marty Selicharové již první rozhodnutí úřadu Česká pošta akceptovala.

"Počítáme s tím, že veřejnou zakázku vyhlásíme znovu poté, až bude aktuální rozhodnutí pravomocné," uvedla Selicharová.

Pošta v podmínkách stanovila, že u jednotlivých zakázek zadávaných na základě rámcové smlouvy se mohou měnit požadavky na technické parametry vozů. "Zadavatel si tak fakticky vyhradil právo odebírat i vozidla jiných parametrů, než která byla vymezena v zadávací dokumentaci. Toto ustanovení je zásadním porušením zákona o veřejných zakázkách a mohlo podstatným způsobem ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl Rafaj.

Zadavatel dále požadoval, aby uchazeči doložili seznam významných dlouhodobých dodávek vozidel obdobného typu pro jednoho objednatele v letech 2006 až 2008. Tento požadavek byl podle ÚOHS nepřiměřený. "Dodavatel mohl prokázat splnění odpovídající kvalifikace i více dodávkami probíhajícími v jeden časový okamžik více objednatelům," uvedl Rafaj.

Při hodnocení ekonomické výhodnosti nabídky Česká pošta posuzovala cenu, maximální termín dodání vozidel a kvalitu plánu organizace plnění zakázky. Nabídka uváděla i cenu za 50 vozidel od každého ze sedmi typů požadovaných automobilů. Tento požadavek byl podle ÚOHS v rozporu s předpokládaným počtem odebraných vozidel, neboť u některých typů zadavatel předpokládá odebrání výrazně menšího počtu kusů. "Uchazeči o zakázku tak oceňovali objem dodávek, který ve skutečnosti nebudou realizovat, a výše nabídkové ceny tedy nebude odpovídat reálnému odběru," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (23.4 + 17.0) *

Zpět na přehled