Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Chaps se brání milionové pokutě od ÚOHS u soudu v Brně

Chaps se brání milionové pokutě od ÚOHS u soudu v Brně

Chaps se brání milionové pokutě od ÚOHS u soudu v Brně

15.5.2018 09:53, Zdroj: ČTK

Brno - Společnost Chaps, která vede celostátní informační systém o jízdních řádech, podala žalobu proti pokutě 1,080 milionu korun, kterou dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za zneužití dominantního postavení na trhu. ČTK to dnes potvrdila mluvčí soudu Eva Sigmundová. O odkladný účinek žaloby firma nežádala, pokutu proto musí zaplatit.

Firma dostala pokutu za porušení hospodářské soutěže v letech 2010 až 2015, kdy nechtěla jízdní řády zpřístupnit společnosti Seznam.cz, a.s., a zneužila tak svého dominantního postavení.

"Pro společnost Seznam byly tyto aktualizované jízdní řády nezbytným vstupem pro služby, které chtěl začít poskytovat. Došlo tak k narušení hospodářské soutěže na trhu služeb automatického vyhledávání dopravního spojení s celostátním pokrytím a na trhu s informacemi o existujících variantách dopravního spojení v České republice," uvedl už dříve k případu předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle něj firma porušila pouze české předpisy, ne unijní. Tím se i zkrátila doba trvání deliktu, proto úřad firmě pokutu v druhostupňovém rozhodnutí snížil na konečných 1,080 milionu korun. Kdy soud o případu rozhodne, není jasné, obvykle mu řízení v podobných případech trvá rok i déle.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.0 + 13.1) *

Zpět na přehled