Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » iDnes.cz: Český rozhlas prodává vilu, v niž se zrodil Jára Cimrman

iDnes.cz: Český rozhlas prodává vilu, v niž se zrodil Jára Cimrman

iDnes.cz: Český rozhlas prodává vilu, v niž se zrodil Jára Cimrman

1.8.2013 07:56, Zdroj: vz24.cz

Praha - Rada Českého rozhlasu ve středu rozhodla o prodeji prvorepublikové vily v Dykově ulici na pražských Vinohradech, ve které se v roce 1966 konala ustavující schůze Divadla Járy Cimrmana. Vilu zakoupil Ondřej Král, zaplatil za ni údajně zhruba 50 milionů korun.

"Rada Českého rozhlasu schválila prodej nemovitosti v Dykově ulici. Kupcem je Ondřej Král," potvrdila iDNES.cz ředitelka komunikace Českého rozhlasu Zora Karmazín Blümlová.

Rada prodej prvorepublikové vily projednala neveřejně. Podle jejího předsedy Tomáše Ratiborského to bylo kvůli tomu, že některé části smlouvy podléhají obchodnímu tajemství.

Podle informací iDNES.cz zaplatil nový majitel za nemovitost zhruba 40 milionů korun. "Konkrétní částku může sdělit jen pan generální ředitel Českého rozhlasu. Mohu vám ale říci, že se prodala dráž, než byl úřední odhad. Ten činil zhruba 38 milionů," popsal Ratiborský.

Vila byla dokončena ve 30. letech 20. století. Na Československý rozhlas ji stát převedl v roce 1956 a po sametové revoluci byla spjata s vysíláním Rádia Svobodná Evropa či stanicí Český rozhlas 6. Dne 29. října 1966 se ve vile konala ustavující schůze Divadla Járy Cimrmana.

Rozhlas dlouhodobě plánuje také prodej zámku v Přerově nad Labem, o který se dříve soudila Církev československá husitská. Podle mluvčí nyní ale pro soukromé investory není k mání. "Zatím se neprodává. Právní spor, který se týkal na uplatněnou restituci, byl sice ukončen, nyní ale čekáme na vyjádření Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kterému jsme museli nemovitost přednostně nabídnout. Následně můžeme oslovit kraj nebo obec," popsala Karmazín Blümlová. Žádná lhůta, do které se úřad má rozhlasu vyjádřit, podle mluvčí rozhlasu neexistuje.

O zámek měl dříve zájem bývalý redaktor Československé televize Martin Švehla. Za nemovitost nabízel 20 milionů. Kraj a obec ale byly proti, rozhlas proto prodej zastavil.

 

Zdroj: iDNES.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.6 + 32.2) *

Zpět na přehled