Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Českobudějovická nemocnice tvrdí, že nezadává zakázky bez soutěže

Českobudějovická nemocnice tvrdí, že nezadává zakázky bez soutěže

Českobudějovická nemocnice tvrdí, že nezadává zakázky bez soutěže

26.7.2018 10:20, Zdroj: ČTK

České Budějovice - Českobudějovická nemocnice odmítá tvrzení platformy Rekonstrukce státu, která tvrdí, že nemocnice zadala za deset měsíců veřejné zakázky v hodnotě 200 milionů korun jediné firmě bez soutěží. Nemocnice na dotaz ČTK dnes uvedla, že zdravotnický materiál a léky jí dodává několik firem. Rekonstrukce státu kvůli tendrům českobudějovické nemocnice uspořádala dnes protest před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže v Brně.

"Není pravda, že českobudějovická nemocnice používá jedinou společnost pro plynulé dodávání zdravotnického materiálu a léčivých přípravků. Dodávky realizuje prostřednictvím celé řady dalších distributorů působících na trhu v České republice," stojí v tiskovém prohlášení nemocnice.

Podle platformy českobudějovická nemocnice zadala jedné firmě téměř 700 zakázek. "Rovněž tento počet neodpovídá skutečnosti. Nejedná se o množství jednotlivých zadaných veřejných zakázek, ale o průběžné dílčí objednávky realizované v souladu s platnými rámcovými smlouvami k zajištění plynulých dodávek léků a zdravotnického materiálu," uvedla nemocnice.

Rekonstrukce státu se domnívá, že českobudějovická nemocnice využívá výjimku v zákoně o zadávání veřejných zakázek. Vztahuje se na nákupy komodit, jejichž cena kolísá. Českobudějovická nemocnice se i proti tomuto tvrzení ohrazuje. Dodala, že spolek používá zavádějící informace. "Nemocnice České Budějovice je připravena se proti nepravdivým výrokům na její adresu bránit právní cestou," stojí v prohlášení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.3 + 5.7) *

Zpět na přehled