Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » České dráhy se odvolaly proti pokutě 200.000 korun od ÚOHS

České dráhy se odvolaly proti pokutě 200.000 korun od ÚOHS

České dráhy se odvolaly proti pokutě 200.000 korun od ÚOHS

13.10.2015 13:38, Zdroj: ČTK

Brno - České dráhy se odvolaly proti pokutě 200.000 korun, kterou dostaly od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za to, že nezákonně změnily smlouvu na dodávky elektrických vlaků. Případem se bude zabývat rozkladová komise předsedy ÚOHS, řekl dnes ČTK mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Zakázka byla na 15 třívozových elektrických jednotek.

Zákon podnik porušil podle ÚOHS v červnu 2012 uzavřením dodatku k původní kupní smlouvě se společností ŠKODA VAGONKA a. s. z roku 2011. Dodatek měnil ustanovení týkající se smluvní pokuty v tom smyslu, že dráhy nově nebyly oprávněny požadovat pokutu za prodlení s dodávkou jednotlivé jednotky.

Problematická zakázka byla součástí širšího kontraktu na celkem 19 elektrických vlaků za přibližně 2,5 miliardy korun. Dodatkem nastala podstatná změna smlouvy, uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. Podle něj zadavatel zakázky může udělat jen takové změny smlouvy, které nejsou podstatné.

"Ustanovení o smluvní pokutě jsou přitom nepochybně jedním ze základních faktorů, podle nichž se potenciální dodavatelé rozhodují o své účasti v zadávacím řízení. Vybraný uchazeč byl tedy změnou provedenou dodatkem zvýhodněn oproti jiným konkurenčním dodavatelům," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.0 + 41.7) *

Zpět na přehled