Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » České dráhy napadly i druhý výběr dopravce na Šumavě

České dráhy napadly i druhý výběr dopravce na Šumavě

České dráhy napadly i druhý výběr dopravce na Šumavě

14.10.2015 10:59, Zdroj: ČTK

Brno - České dráhy u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) napadly i druhý výběr dopravce, který by měl provozovat takzvané šumavské lokálky. Už jednou přitom antimonopolní úřad rozhodl, že Jihočeský kraj chyboval. Vyplývá to z vyjádření ÚOHS pro ČTK.

Antimonopolní úřad v polovině letošního roku zrušil výběr vítěze, jímž se měla stát společnost GW Train Regio, která nabídla nejnižší cenu. Rozhodnutí dosud není pravomocné. Vedení kraje následně uvedlo, že výběrová komise nedostatek odstranila a v novém řízení vybrala stejného vítěze. Také proti tomuto postupu se České dráhy odvolaly.

"ÚOHS vede na návrh společnosti České dráhy prvostupňové správní řízení týkající se opakovaného výběru nejvhodnější nabídky a možné mimořádně nízké nabídkové ceny v nabídkovém řízení," řekl ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Řízení je podle něj ale přerušeno do doby, než bude rozhodnuto o rozkladu Českých drah v původním tendru.

Soutěž se vede o provoz tratí České Budějovice - Černý Kříž, Číčenice - Nové Údolí a Strakonice - Volary od prosince 2016. Nový provozovatel by měl na trase najezdit zhruba 1,337 milionu vlakových kilometrů ročně při celkových předpokládaných nákladech 2,25 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.2 + 12.8) *

Zpět na přehled