Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » České dráhy dostaly od ÚOHS pokutu 200.000 korun

České dráhy dostaly od ÚOHS pokutu 200.000 korun

České dráhy dostaly od ÚOHS pokutu 200.000 korun

2.10.2015 11:37, Zdroj: ČTK

Brno - Státní podnik České dráhy nezákonně změnil smlouvu na dodávky elektrických vlaků, uvedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Českým drahám za to dal pokutu 200.000 korun. Rozhodnutí není dosud pravomocné, řekl dnes ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj. Zakázka byla na 15 třívozových elektrických jednotek.

Zákon podnik porušil podle ÚOHS v červnu 2012 uzavřením dodatku k původní kupní smlouvě se společností ŠKODA VAGONKA a. s. z roku 2011. Dodatek měnil ustanovení týkající se smluvní pokuty v tom smyslu, že dráhy nově nebyly oprávněny požadovat pokutu za prodlení s dodávkou jednotlivé jednotky.

"Dodatkem došlo k podstatné změně smlouvy," uvedl Rafaj. Podle něj zadavatel zakázky může udělat jen takové změny smlouvy, které nejsou podstatné.

"Ustanovení o smluvní pokutě jsou přitom nepochybně jedním ze základních faktorů, podle nichž se potenciální dodavatelé rozhodují o své účasti v zadávacím řízení. Vybraný uchazeč byl tedy změnou provedenou dodatkem zvýhodněn oproti jiným konkurenčním dodavatelům," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (37.9 + 26.3) *

Zpět na přehled