Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Česká pozice: Nečas odvolal Štrupla z úřadu pro vyzbrojování

Česká pozice: Nečas odvolal Štrupla z úřadu pro vyzbrojování

Česká pozice: Nečas odvolal Štrupla z úřadu pro vyzbrojování

17.1.2013 08:22, Zdroj: ČTK

Praha - Předseda vlády Petr Nečas (ODS), který zároveň stojí i v čele ministerstva obrany, odvolal z funkce ředitele Národního úřadu pro vyzbrojování Jaroslava Štrupla. Informuje o tom server Česká pozice. Šéfem armádního vyzbrojování se má stát opět Pavel Bulant, který byl z funkce odvolán v prosinci, uvedl server.

"Včera (v úterý) jsem byl odvolán panem premiérem. Důvody mi nesdělil," řekl České pozici Štrupl. Šéfa Národního úřadu pro vyzbrojování jmenovala v prosinci tehdejší ministryně obrany Karolína Peake (LIDEM).

Liberální demokraté získali obranu od Nečasovy ODS výměnou za resort dopravy. V čele silového ministerstva stanula Peake v prosinci. Krátce po nástupu do funkce odvolala šéfa vyzbrojování Bulanta a prvního náměstka Vlastimila Picka.

V reakci na náhlé personální změny jí ale Nečas navrhl odvolat z funkce. Zdůvodnil to tím, že ve vicepremiérku ztratil důvěru. Picek měl podle něj být zárukou, že obrana bude pokračovat ve směru, který jí vytyčil předchůdce Peake ve funkci Alexandr Vondra (ODS). Premiérově žádosti na odvolání vicepremiérky vyhověl prezident Václav Klaus, který posléze pověřil předsedu vlády, aby ministerstvo obrany dočasně vedl.

Nečas dnes na tiskové konferenci po jednání vlády řekl, že kabinet vybere nového ministra obrany po skončení druhého kola prezidentské volby. Finále klání o Hrad se uskuteční 25. a 26. ledna.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.0 + 5.8) *

Zpět na přehled