Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Česká pošta se neodvolala proti zrušení tendru za 300 mil.

Česká pošta se neodvolala proti zrušení tendru za 300 mil.

Česká pošta se neodvolala proti zrušení tendru za 300 mil.

28.2.2012 11:06, Zdroj: ČTK

Česká pošta se neodvolala proti rozhodnutí antimonopolního úřadu, který začátkem února zrušil její tendr s předpokládanou hodnotou téměř 300 milionů korun na třídění balíkových zásilek. Vyplývá to z informací, zveřejněných na webu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pošta může svou chybu napravit a vypsat tendr znovu. Pokutu ÚOHS státní firmě neuložil. Mluvčí pošty Marta Selicharová ČTK potvrdila, že Česká pošta se neodvolala. Dodala, že pošta vypíše nové výběrové řízení v nejbližších týdnech.

Podle úřadu pošta chybovala tím, že nedoručila jednomu z uchazečů, společnosti Elsag Datamat spa, dodatečné informace k zadávacím podmínkám. "Tento postup zadavatele mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl již dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Zadávací dokumentace je podle něj nejvýznamnějším dokumentem, na jehož základě dodavatelé zpracovávají své nabídky. "Proto zákon ukládá zadavateli vymezit prostřednictvím zadávací dokumentace veškeré podrobnosti předmětu veřejné zakázky nezbytné k tomu, aby dodavatelé mohli zpracovat své nabídky," uvedl Rafaj.

"Skutečně došlo k administrativní chybě na straně České pošty, kdy náš - dnes už bývalý zaměstnanec - uvedl nesprávné informace do zadání uveřejněném na centrální adrese. Pak sice chybu opravil, ale všechny uchazeče o tom neinformoval," sdělila ČTK Selicharová.

Pošta zakázku vypsala v listopadu 2009. Postupovala v jednacím řízení bez uveřejnění. Pošta má podle pravomocného rozhodnutí ÚOHS zaplatit náklady řízení 30.000 korun.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.4 + 10.9) *

Zpět na přehled