Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Česká justice: Kauzu tzv. trafik pro poslance bude soudit Králová

Česká justice: Kauzu tzv. trafik pro poslance bude soudit Králová

Česká justice: Kauzu tzv. trafik pro poslance bude soudit Králová

22.7.2016 09:44, Zdroj: ČTK

Praha - Případ takzvaných trafik pro poslance, ve které jsou obžalování expremiér Petr Nečas (ODS), jeho žena Jana (dříve Nagyová) a někdejší vysoce postavený úředník Roman Boček, bude posuzovat soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová. Informoval o tom dnes server Česká pozice. Králová přitom už dříve zprostila Nečasovou a další obžalované viny ze zneužití vojenské tajné služby ke sledování někdejší Nečasovy manželky Radky.

"Věc byla elektronickým systémem přidělena této soudkyni," řekla webu mluvčí soudu Alena Novotná.

Králová řešila i první z případů kolem Nagyové, který se dostal před soud, týkal se údajného zneužití vojenské rozvědky. Soudkyně v něm loni v květnu vynesla osvobozující rozsudek, podle kterého se trestný čin nestal. Verdikt ale vyvolal diskuse a někteří politici postup žalobců kritizovali. Věc bude řešit odvolací senát.

Obžalobu na Nečase, Nečasovou a Bočka kvůli podplácení poslanců funkcemi podali žalobci tento týden. Nečasovou současně obžalovali z krácení daní za luxusní dary.

Případ trafik je další z trestních kauz kolem Nagyové (nyní Nečasové), které v roce 2013 vedly k pádu Nečasova kabinetu. Kauza začala o rok dříve, kdy se vládní koalici nepodařilo ve Sněmovně zvrátit senátní veto balíčku daňových změn. Vedle opozice hlasovalo proti i šest poslanců ODS, mezi nimi i Marek Šnajdr, Ivan Fuksa a Petr Tluchoř, kteří později složili poslanecké mandáty a umožnili tak schválení balíčku. Šnajdr a Fuksa vzápětí dostali lukrativní pozice ve státních firmách.

Jana Nečasová figuruje jako obžalovaná spolu s lobbistou Ivem Rittigem i v případu údajného vyzrazení utajované informace z Bezpečnostní informační služby.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.4 + 44.6) *

Zpět na přehled