Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » CERMAT podal žalobu proti půlmilionové pokutě od ÚOHS

CERMAT podal žalobu proti půlmilionové pokutě od ÚOHS

CERMAT podal žalobu proti půlmilionové pokutě od ÚOHS

21.11.2016 09:39, Zdroj: ČTK

Brno - Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT), které v Česku organizuje maturity, se brání půlmilionové pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) u soudu. Podalo proti ní žalobu, kterou se bude zabývat Krajský soud v Brně. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Simona Pešková. Pokuta je za výběr firmy, která zajišťovala informační infrastrukturu a kontrolu společné části maturitní zkoušky. CERMAT ji vybral bez soutěže. CERMAT, který ČTK oslovila, se k žalobě zatím nejvyádřil.

Podle antimonopolního úřadu CERMAT postupoval v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění, které zvolil v rozporu se zákonem. "Nebyla naplněna podmínka krajně naléhavého případu, který zadavatel nezpůsobil a ani nemohl předvídat. Tímto postupem zadavatele mohl být ovlivněn výběr nejvhodnější nabídky," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj.

CERMAT si služby objednal od firmy NESS CZECH s.r o. Dalšího deliktu se podle ÚOHS dopustil uzavřením smlouvy bez povinného uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení.

Úřad ale zamítl návrh firmy CGI IT Czech Republic na uložení zákazu plnění smlouvy. Vedly jej k tomu takzvané důvody hodné zvláštního zřetele spojené s veřejným zájmem.

Pokud by CERMAT neměl informační systém zajištěný, nemohl by vykonávat své povinnosti související s maturitami. "Tím by bylo ohroženo ukončení středoškolského vzdělávání žáků v maturitních ročnících," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.6 + 38.8) *

Zpět na přehled