Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ČEPS chce zmodernizovat rozvodnu u Temelína za víc než 2 mld. Kč

ČEPS chce zmodernizovat rozvodnu u Temelína za víc než 2 mld. Kč

ČEPS chce zmodernizovat rozvodnu u Temelína za víc než 2 mld. Kč

27.7.2016 14:15, Zdroj: ČTK

Praha - Provozovatel přenosové soustavy ČEPS plánuje zmodernizovat rozvodnu Kočín u Jaderné elektrárny Temelín. Firma už vypsala veřejnou zakázku, očekávaná hodnota je přes dvě miliardy korun. Na dnešním setkání s novináři to uvedl předseda představenstva ČEPS Jan Kalina. Modernizace má trvat pět až šest let.

"Veřejná zakázka je v současnosti ve fázi kvalifikace. V polovině srpna čekáme předložení kvalifikační dokumentace od uchazečů nebo sdružení uchazečů, kteří se budou chtít zúčastnit. Následně vydáme zadávací dokumentaci a poběží samotné výběrové řízení," řekl Kalina. Kdo rozvodnu zmodernizuje by podle něj mělo být jasné do konce letošního roku.

ČEPS pokračuje i ve stavbě transformátorů v rozvodně Hradec u Kadaně. Důvodem stavby, která také stojí přes dvě miliardy korun, jsou především nápory elektřiny z Německa, které Česko dlouhodobě trápí. Stavba transformátorů byla zahájena loni na jaře a měla by být dokončena na konci letošního roku. Vedení ČEPS dnes uvedlo, že transformátory by měly být spuštěny nejpozději koncem prvního čtvrtletí příštího roku.

"Přetoky elektřiny budou zvládány bezpečným způsobem. V žádné případě to ale neznamená, že by problém přetoků zanikl," uvedl člen představenstva ČEPS zodpovědný za energetický obchod Zbyněk Boldiš.

ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a rozvíjí 41 rozvoden s 71 transformátory.

Kalina je předsedou představenstva ČEPS od letošního dubna. Nahradil Vladimíra Tošovského, který byl odvolán dozorčí radou firmy. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu český stát.

"Hodlám pokračovat v práci svých předchůdců. Je to možná o jiných prioritách v určitých oblastech. Chci se více soustředit na nákupní procesy, které jsou mi blízké, nebo na oblast investic. Všechno jsou to ale věci, které byly v představenstvu konzultovány už dříve," uvedl dnes Kalina.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.8 + 11.8) *

Zpět na přehled