Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ceny za webové služby sesbíral v Karlovarském kraji Cheb

Ceny za webové služby sesbíral v Karlovarském kraji Cheb

Ceny za webové služby sesbíral v Karlovarském kraji Cheb

16.3.2017 12:17, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Hned tři ocenění za webové stránky a elektronické služby si odneslo město Cheb v krajském kole soutěže Zlatý erb. Uspěla i Andělská Hora a Mariánské Lázně. Krajské kolo soutěže se v Karlovarském kraji konalo vůbec poprvé.

Podle Petra Fiedlera ze spolku Český zavináč, který soutěž pořádá, patří samosprávy Karlovarského kraje, který má 132 obcí, mezi nejaktivnější. "Ve vztahu, kolik má Karlovarský kraj obcí, tak se přihlásilo nejvíce obcí. V porovnání například se Středočeským krajem, kde se přihlásilo asi 20 obcí a kraj má asi 1100 obcí, tak v Karlovarském kraji, která má pár obcí, se přihlásilo deset obcí a měst," uvedl Fiedler.

V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba vyhrály Mariánské Lázně se svým audiovizuálním průvodcem. Druhé místo získal Cheb za interaktivní encyklopedii a třetí rovněž Cheb za elektronické veřejné zakázky.

Mezi obcemi vyhrály webové stránky Andělské Hory před druhou Velkou Hleďsebí a třetí obcí Hory. S měst pak první místo v krajské soutěži obsadil Cheb a za ním se umístily weby Karlových Varů a Mariánských Lázních.

Tajemník městského úřadu v Chebu Václav Sýkora přitom prozradil, že současná podoba internetových stránek města se už brzy opět změní. "Připravujeme nové. Měly by být responsivní, aby se přizpůsobily každému typu zařízení, a také více intuitivní, aby občan snadněji našel, co potřebuje," naznačil.

Vítězové krajského kola postupují do celostátní soutěže. Letos se krajská kola konala ve 12 krajích, nepřihlásily se jen kraj Jihočeský a Liberecký.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.8 + 10.6) *

Zpět na přehled