Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 21. 6. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Č. Budějovice chtějí vybudovat centrální systém pro placené stání

Č. Budějovice chtějí vybudovat centrální systém pro placené stání

Č. Budějovice chtějí vybudovat centrální systém pro placené stání

20.3.2017 14:18, Zdroj: ČTK

České Budějovice - České Budějovice chtějí vybudovat centrální informační systém zón veřejného stání pro automobily. Projekt, jehož záměr dnes zastupitelé schválili, by měl zpřehlednit a usnadnit placení parkování ve městě. Lidé si budou moci například pomocí vzdáleného přístupu prodlužovat zaplacený tarif na parkování, aniž by k automobilu osobně museli dojít. Město hodlá vypsat na projekt za 20 milionů korun veřejnou zakázku. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Petr Holický (ANO).

"Jde také o to, že i sledování (automobilů) potom bude jednodušší. V podstatě klíčem bude registrační značka vozu. A tento systém se nebude týkat jen krátkodobého parkování, ale povede se přes něj v budoucnu i vydávání rezidentních nebo abonentních karet," řekl Holický. Městská policie bude mít k dispozici zařízení, které načte registrační značku, a pomocí toho zjistí, na jak dlouho má automobil zajištěné stání v daném místě.

Pilotní částí bude spuštění projektu na Pražském předměstí letos na podzim. Postupně by na systém přešly i ostatní českobudějovické čtvrti, v nichž jsou parkovací zóny.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.7 + 40.8) *

Zpět na přehled