Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Bývalému radnímu Prahy 22 se nepodařilo zpochybnit výsledek voleb

Bývalému radnímu Prahy 22 se nepodařilo zpochybnit výsledek voleb

Bývalému radnímu Prahy 22 se nepodařilo zpochybnit výsledek voleb

11.1.2019 09:58, Zdroj: ČTK

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost bývalého radního Prahy 22 Petra Semeniuka, jenž se domáhal zneplatnění podzimních komunálních voleb v městské části. Tvrdil, že mimořádné předvolební noviny Starostů a nezávislých (STAN) ovlivnily kampaň tím, jak informovaly o předchozí Semeniukově rezignaci z funkce radního. Funkci opouštěl v souvislosti s trestním stíháním.

Městský soud v Praze volby ponechal v platnosti, jeho rozhodnutí potvrdil Ústavní soud, zjistila ČTK z usnesení dostupného v internetové databázi. Stížnost označil za zjevně neopodstatněnou.

Podle Semeniuka nebyla kampaň sdružení STAN + Svobodní vedena čestně a poctivě. Předvolební noviny prý šířily nepravdivé a hrubě zkreslené informace s cílem ovlivnit voliče a poškodit Semeniuka a další lidi na kandidátce Rozumní SOUSEDÉ.

Městský soud rozhodl, že v předvolebních novinách byl Semeniuk v souladu s principem presumpce neviny označený jako trestně stíhaný, což nelze označit jako nepravdivou informaci. Kampaň tak nevybočila z ústavního rámce.

Volby v Praze 22 vyhráli STAN + Svobodní se ziskem 33,1 procenta hlasů, lídr Vojtěch Zelenka je starostou. Rozumní Sousedé měli 2,2 procenta, mandát nezískali.

Semeniuk rezignoval loni v září v souvislosti s obžalobou v kauze rekonstrukce hospitalu Kuks na Trutnovsku. Semeniuk vinu popírá, podle vyšetřovatelů pomohl zjednat výhodu firmě, která zvítězila v tendru na obnovu barokní památky, a padělal směnku, aby získal zhruba 12 milionů korun. Státní zástupce v kauze rekonstrukce obžaloval celkem čtyři lidi. Pražský městský soud ovšem v říjnu vrátil kauzu žalobcům k došetření.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.1 + 41.8) *

Zpět na přehled