Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Bystřice na Frýdecko-Místecku dostala od ÚOHS pokutu 20.000 Kč

Bystřice na Frýdecko-Místecku dostala od ÚOHS pokutu 20.000 Kč

Bystřice na Frýdecko-Místecku dostala od ÚOHS pokutu 20.000 Kč

13.10.2011 10:32, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil na polovinu pokutu obci Bystřice na Frýdecko-Místecku za chyby v tendru na rekonstrukci a modernizaci mateřské a základní školy. Obec má nyní zaplatit namísto 40.000 konečných 20.000 korun. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z webových stránek ÚOHS.

Obec podle ÚOHS zvolila příliš přísná kvalifikační kritéria. V soutěži mohli být pouze uchazeči, kteří za poslední tři roky provedly alespoň tři stavební práce obdobného charakteru, každou v hodnotě minimálně pět milionů korun.

Podle ÚOHS byl tento požadavek diskriminační a přísnější než zákon o veřejných zakázkách. Bystřice zkrátila období, za které mohou dodavatelé prokázat technické kvalifikační předpoklady, z pěti let na tři. Výsledkem bylo omezení počtu uchazečů, kteří mohli podat nabídky.

"Změnu uvedené lhůty by bylo možné připustit pouze tehdy, jestliže by to bylo výhodnější pro uchazeče, což však není uvedený případ," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS. Podle něj v případě Bystřice nešlo o úmyslné spáchání správního deliktu. Proto pokutu snížil na 20.000 korun. Tendr vyhrála společnost Milan Holec stavební firma z Třince.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.1 + 13.1) *

Zpět na přehled