Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Butoves na Jičínsku se brání u soudu pokutě od ÚOHS

Butoves na Jičínsku se brání u soudu pokutě od ÚOHS

Butoves na Jičínsku se brání u soudu pokutě od ÚOHS

6.9.2015 12:20, Zdroj: ČTK

Brno - Radnice v obci Butoves na Jičínsku se u Krajského soudu v Brně brání pokutě 50.000 korun, kterou dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Obec podala žalobu. ČTK to potvrdila mluvčí soudu Lenka Smutná Polachová. Případ se týká tendru na výstavbu čistírny odpadních vod a kanalizace za 32 milionů korun.

Radnice po firmách, které se o zakázku v roce 2013 ucházely, chtěla, aby měly za sebou deset referenčních staveb. Každá z nich měla být minimálně za 16 milionů korun. Podle ÚOHS byl ale tento požadavek diskriminační a přísnější než stanovuje zákon o veřejných zakázkách.

Obec udělala v tendru i další chyby. Nepostupovala stejně ke všem firmám. Dvě z nich včetně vítězné Stavoka Košice vyzvala k vysvětlení předloženého plánu výstavby. Jiné firmy ale rovnou z tendru vyloučila.

Výši pokuty pro obec letos v červnu potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Jeho rozhodnutí je pravomocné, obec s ním ale nesouhlasí a proto se obrátila na Krajský soud v Brně, ke kterému se případ dostal v srpnu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.6 + 8.8) *

Zpět na přehled