Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 24. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Burza mírně roste, hlavně díky bankám, ČEZ naopak ztrácí

Burza mírně roste, hlavně díky bankám, ČEZ naopak ztrácí

Burza mírně roste, hlavně díky bankám, ČEZ naopak ztrácí

29.4.2014 11:51, Zdroj: ČTK

Praha - Burza mírně posiluje, index PX dopoledne přidával 0,61 pct a vrátil se nad 1000 bodů. ČEZ klesá, rostou naopak akcie Erste Group Bank, Komerční banky a pojišťovny VIG. Zdaleka nejvíc dnes posiluje CME, v 11:15 to bylo o 5,29 procenta. Od začátku obchodování si tento mediální titul připisoval už i přes deset procent, a to v reakci na informaci Mladé fronty Dnes (MfD), podle níž miliardáři Petr Kellner a Pavel Tykač jednají o koupi CME. Kellnerova PPF to později důrazně popřela.

Na mírném růstu ukazatele PX mají ale zásluhu hlavně akcie finančních institucí, protože cenné papíry CME nemají při výpočtu pražského burzovního indexu tak velkou váhu. Erste Group Bank dopoledne přidávala 1,62 procenta, Komerční banka 0,95 procenta a VIG 1,47 procenta. ČEZ naopak odepisoval 0,78 procenta. I tak se ale index po pondělním závěru na 996,19 bodu dnes znovu přehoupl přes tisícibodovou hranici - kolem 11:20 byl 1002,67 bodu.

Martin Oliva z Patria Direct uvedl, že finanční sektor si dnes na pražské burze vede solidně. K akciím ČEZ poznamenal, že ředitel elektrárenské společnosti Daniel Beneš hovořil o prostoru k akvizicím, který se podle něho otevírá poté, co byl ukončen tendr na dostavbu temelínské jaderné elektrárny. Za zajímavá označil šéf ČEZ aktiva Vatenfall v Německu a Slovenské Elektrárne, dodal Oliva.

Analytik také připomněl, že česko-lucemburská developerská společnost Orco Property Group se dohodla na tom, že prodá 108 milionů akcií, které vlastní v divizi Orco Germany, za 55 milionů eur (1,5 miliardy Kč). Akcie Orca dnes dopoledne posilovaly o 1,76 procenta.

 

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.1 + 4.1) *

Zpět na přehled