Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Brno-střed se chce v trestním řízení hlásit v roli poškozeného

Brno-střed se chce v trestním řízení hlásit v roli poškozeného

Brno-střed se chce v trestním řízení hlásit v roli poškozeného

11.3.2019 11:36, Zdroj: ČTK

Brno - Městská část Brno-střed se chce po policejním zásahu na radnici přihlásit v trestním řízení v pozici poškozeného. Novinářům to dnes řekl tajemník úřadu Petr Štika. Policie zasahovala na radnici minulý týden a zajímala se hlavně o zakázky investičního odboru. Obvinila devět lidí, pět skončilo ve vazbě včetně radního Jiřího Švachuly a vedoucího odboru investic Petra Liškutina (oba ANO). Podle Štiky radnice vyčíslí zpětně objem zakázek, kterých by se mohlo týkat nějaké pochybení. Kromě toho prověří všechny aktuální zakázky, jsou jich odhadem desítky.

Podle Štiky je prošetřování a objasnění celé situace na straně policie. "My se budeme snažit vyčíslit objem zakázek, kterých by se to mohlo týkat, protože se chceme přihlásit k trestnímu řízení v pozici poškozeného," uvedl Štika. Počet zakázek ani čísla zatím neodhadoval.

Podle něj také radnice prověří všechny aktuální investiční akce, které se konají. "Chceme mít jistotu, aby nevznikla další škoda. Jedná se o desítky veřejných zakázek za několik uplynulých let. Budeme to dělat i u menších zakázek, abychom věděli, že sjednané ceny jsou pro městskou část výhodné," řekl Štika.

Podle něj se zastaví na čas všechny investiční akce. "Budeme dělat jen havarijní opravy. Jinak pozastavíme a zmapujeme všechny realizace veřejných zakázek v investiční oblasti i v realizaci běžných plánovaných oprav a údržby bytových domů," dodal Štika. Pozastaví se například pasportizace bytových domů. Žádné velké nebo zásadní investiční akce to podle něj nejsou.

Policie zasahovala na radnici městské části Brno-střed od čtvrtečního do sobotního rána. Zajímala se především o zakázky investičního odboru. Policie viní devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Kromě Švachuly a Liškutina skončili ve vazbě také tři podnikatelé ve stavebnictví a realitách, a to Petr Kalášek, Pavel Ovčarčin a Lubomír Smolka. Čtyři lidi jsou na svobodě, dva spolupracují. Hrozí jim tresty od 10,5 roku do 16 let.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.6 + 39.0) *

Zpět na přehled