Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Brno hledá zpracovatele projektu nového velodromu v Komárově

Brno hledá zpracovatele projektu nového velodromu v Komárově

Brno hledá zpracovatele projektu nového velodromu v Komárově

20.3.2019 14:17, Zdroj: ČTK

Brno - Brno hledá zpracovatele projektové dokumentace pro vydání územního rozhodnutí na vznik nového velodromu v Komárově. Novinářům to dnes řekl radní Brna pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Velodrom má stát kolem 350 milionů korun a hotový má být do roku 2021. Cyklisté už o novou dráhu dlouho usilovali. Starý okruh je na výstavišti. Donedávna se mluvilo o tom, že na jeho místě vznikne multifunkční hala. Nakonec bude hala na jiném místě, starý velodrom bude ale sloužit také sportovním účelům.

Radní Brna dnes schválili vyhlášení veřejné zakázky na získání projektové dokumentace pro vydání územního rozhodnutí. Velodrom bude zcela zastřešený s dřevěnou dráhou o délce 250 metrů, což odpovídá parametrům mezinárodní federace UCI pro pořádání mezinárodních soutěží. "Bude to nejvybavenější velodrom svého druhu ve střední Evropě," uvedl Suchý.

Podle něj se sportoviště stane spádovým nejen pro Českou republiku, ale i okolní státy, podobný velodrom v České republice není. Současný cyklistický ovál má 400 metrů a je zastřešený pouze částečně. Kapacita nového má být 2500 diváků, z toho 2000 míst má být pevných a 500 pohyblivých.

Loni vzniklo memorandum o spolupráci na vybudování velodromu mezi Brnem a cyklisty z TJ Favorit Brno. Okruh má být u ulice Hněvkovského. Poblíž je dnes baseballové hřiště, venkovní posilovací stroje, pumptracková dráha, tenisové kurty, lezecká stěna a nedaleko je i přírodní biotop.

O přesunu velodromu z výstaviště do Komárova se začalo mluvit také kvůli tomu, že minulé vedení Brna v čele s ANO zvažovalo, že na místě starého velodromu vybuduje multifunkční halu pro hokejovou Kometu. Nové vedení v čele s ODS se ale rozhodlo, že se hala postaví na výstavišti na jiném místě poblíž pavilonu Z, kde je lepší napojení na MHD a také více prostoru pro parkování.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.9 + 25.0) *

Zpět na přehled