Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Brněnské a krajské ANO dnes projedná razii policie v Brně-středu

Brněnské a krajské ANO dnes projedná razii policie v Brně-středu

Brněnské a krajské ANO dnes projedná razii policie v Brně-středu

11.3.2019 09:13, Zdroj: ČTK

Brno - V Brně dnes večer zasedne oblastní a krajské předsednictvo hnutí ANO, které se bude zabývat razií policie na radnici městské části Brno-střed a uvalením vazby na radního městské části Jiřího Švachulu (ANO). O zasedání ČTK řekla krajská předsedkyně hnutí Taťána Malá (ANO). Kvůli podezření z ovlivňování veřejných zakázek jsou ve vazbě kromě Švachuly další čtyři lidé včetně místostarosty Brna-Ivanovic Petra Liškutina (ANO), který byl navíc vedoucím odboru investic Brna-středu.

Zatím není jasné, zda oba politici ve funkcích zůstanou a počká se do dalšího vyšetřování případu, nebo jestli na postech skončí. O jejich osudu budou jednat zástupci vedení jak v Brně-středu, tak v Brně-Ivanovicích. "Večer zasedne oblastní a pak krajské předsednictvo," uvedla Malá. Nic bližšího ale k situaci neřekla.

Policie viní devět lidí z účasti na organizované zločinecké skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Na pět z nich soud uvalil vazbu. Kromě Švachuly a Liškutina jsou ve vazbě tři podnikatelé ve stavebnictví a realitách, a to Petr Kalášek, Pavel Ovčarčin a Lubomír Smolka. Hrozí jim tresty od 10,5 roku a výše.

Policie zasahovala na radnici Brno-střed od čtvrtečního do sobotního rána. Zajímala se především o zakázky z odboru investic, který spadá z politického hlediska pod Švachulu a vedoucím odboru je Liškutin. Kromě toho je Švachula v dozorčí radě státního podniku ČD Cargo. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že očekává, že Švachula skončí v dozorčí radě státního podniku ČD Cargo.

Budoucnost obou politiků projedná nejen hnutí ANO, ale také vedení městských částí. Dnes dopoledne se sejdou radní Brna-středu a starostka Ivanovic Jana Bohuňovská chce jednat s místní organizací ANO a také se zastupiteli o celé situaci.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.4 + 14.2) *

Zpět na přehled