Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 23. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Brněnská radnice dostala od ÚOHS pokutu 270.000 korun

Brněnská radnice dostala od ÚOHS pokutu 270.000 korun

Brněnská radnice dostala od ÚOHS pokutu 270.000 korun

28.3.2018 09:56, Zdroj: ČTK

Brno - Brněnská radnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 270.000 korun. Je za smlouvu se společností GORDIC na informační systém GINIS, kterou magistrát uzavřel v roce 2015 bez otevřeného tendru. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Brněnská radnice už podala proti rozhodnutí antimonopolního úřadu žalobu ke Krajskému soudu v Brně. ČTK to dnes potvrdila mluvčí soudu Eva Sigmundová. Za obdobné chyby ÚOHS v poslední době pokutuje i ministerstva a jiné orgány státní správy.

Brněnská radnice v letech 1998 až 2000 uzavřela se společností GORDIC spol. s r.o. několik smluv, na jejichž základě využívala informační systém GINIS. Další smlouva, která byla bez tendru, je z listopadu 2015. Radnice tendr nevypisovala s odkazem na ochranu výhradních práv ze strany společnosti Gordic.

Tuto bariéru si ale podle ÚOHS radnice vytvořila sama svým dřívějším postupem. "Jednací řízení bez uveřejnění by mělo být krajním řešením použitelným pouze tehdy, neexistuje-li přiměřená alternativa jiného dodavatele, kdy tato neexistence alternativ stojí na objektivních základech a není důsledkem vlastní činnosti zadavatele. V šetřeném případě si však zadavatel (Brno) stav exkluzivity přivodil sám," uvedl v rozhodnutí předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Za smlouvy bez otevřeného tendru v obdobných zakázkách dává ÚOHS pokuty pravidelně. U soudu je například několik zakázek Generálního finančního ředitelství. Pokuty činí dohromady 4,35 milionu korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.2 + 29.8) *

Zpět na přehled