Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Brněnská Mipro Security skončí na blacklistu veřejných zakázek

Brněnská Mipro Security skončí na blacklistu veřejných zakázek

Brněnská Mipro Security skončí na blacklistu veřejných zakázek

22.11.2012 18:14, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nechal zapsat další firmu na černou listinu veřejných zakázek. Brněnská MIPRO SECURITY, s.r.o., falšovala mimo jiné referenční listy. Dostala pokutu 400.000 korun. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Společnost se nesmí po dobu tří let účastnit veřejných zakázek.

MIPRO SECURITY, s.r.o. uváděla podle ÚOHS nepravdivé informace v nabídkách na ostrahu areálů brněnského dopravního podniku a Masarykovy univerzity.

V tendru na ostrahu areálů dopravního podniku firma předložila čestné prohlášení o obratu za tři předcházející účetní období a čestné prohlášení o realizovaných významných dodávkách za tři roky, která ovšem neodpovídala skutečnosti.

"Obraty, které společnost uváděla, byly zpravidla nadhodnocené o několik milionů korun. Jen částečně pravdivé byly reference o provedených zakázkách, zejména informace o délce plnění," uvedl Rafaj.

Obdobně neodpovídaly předložené údaje v zakázce na ostrahu objektů brněnské Masarykovy univerzity. Zde se již údaje o realizovaném obratu lišily oproti realitě o desítky milionů korun. Rovněž zakázky, které firma předložila jako referenční, ve skutečnosti podle ÚOHS nikdy neplnila a doložené referenční listy byly zfalšované.

Na blacklistu veřejných zakázek jsou aktuálně zapsané dvě ostravské firmy Stavoenergo a RESA - sanace a rekonstrukce, spol. s r.o. Na černé listině, kterou vede ministerstvo pro místní rozvoj, skončí i telekomunikační UPC Česká republika, s.r.o. Firma uváděla v jedné z veřejných zakázek nepravdivé informace. Proti zapsání na blacklist se odvolávat nechce.

Vedle uvedených společností chce ÚOHS nechat na blacklist zapsat ještě karlovarskou GSUS, s.r.o, která podle úřadu předkládala falešné reference v tendru na úklid sídla Středočeského kraje. Firma také dostala půlmilionovou pokutu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.5 + 39.7) *

Zpět na přehled