Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Břeclavská radnice podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS

Břeclavská radnice podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS

Břeclavská radnice podala žalobu proti rozhodnutí ÚOHS

20.1.2015 08:54, Zdroj: ČTK

Břeclav - Břeclavská radnice podala žalobu proti prosincovému rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje, který městu vytkl chyby v šedesátimilionovém tendru na nakládání s komunálním odpadem. Žádá také o přiznání odkladného účinku žalobě, případ bude posuzovat Krajský soud v Brně. ČTK to řekla mluvčí radnice Eliška Windová.

Tendr původně vyhrála firma TEMPOS Břeclav. V některých položkách své nabídky uvedla, že nepočítá se žádným ziskem. Radnice přitom nejdříve považovala její nabídku za mimořádně nízkou a žádala vysvětlení.

Podle ÚOHS břeclavská radnice chybovala, když připustila doplnění nabídky firmy, kalkulace se tak změnila. "Je zřejmé, že se nejednalo o vysvětlení nabídky, nýbrž o její doplnění," uvedl v prosincovém rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

V tendru byly i další chyby. Antimonopolní úřad zrušil výběr vítěze zakázky. Břeclavská radnice bude muset podle rozhodnutí úřadu nabídky firem posoudit znovu a vybrat vítěze, přestože sama už tendr zrušila.

"Napadené rozhodnutí předsedy ÚOHS je podle advokátní kanceláře, která nás ve sporu zastupuje, natolik vadné, že byl podán také návrh, aby jeho nejdůležitější část byla zrušena bez nařízení ústního jednání," uvedla Windová. Podle ní z rozhodnutí ÚOHS nelze například vůbec zjistit, které konkrétní jednání města považuje úřad za porušení zákona o veřejných zakázkách a která konkrétní rozhodnutí města zrušil. Břeclavské radnici není také jasné, zda ÚOHS svým rozhodnutím vrátil do soutěže jednu z firem, která o to údajně vůbec nestála a která ani nebyla účastníkem řízení.

"Úřad tak výrazně zpomalil zadání nové zakázky na odvoz a likvidaci komunálního odpadu, od které si město slibuje podstatné snížení ceny ve srovnání se současným stavem," uvedla Windová. Město proto žádá, aby jeho žaloba měla odkladný účinek.

Sporná zakázka zahrnuje svoz a odstranění komunálního odpadu, svoz a zajištění využití tříděných odpadů, svoz velkoobjemových kontejnerů, odstranění černých skládek a další služby.

Břeclavská radnice má problémy i s dalším tendrem. Před několika dny dostala od ÚOHS pokutu jeden milion korun. Neuchovala dokumentaci k soutěži o návrh studie celkové rekonstrukce veřejného osvětlení města. Rozhodnutí není pravomocné, radnice podala rozklad k předsedovi ÚOHS.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.4 + 38.1) *

Zpět na přehled