Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Břeclavská radnice chybovala v šedesátimilionovém tendru

Břeclavská radnice chybovala v šedesátimilionovém tendru

Břeclavská radnice chybovala v šedesátimilionovém tendru

10.12.2014 10:58, Zdroj: ČTK

Brno - Břeclavská radnice chybovala v šedesátimilionovém tendru na nakládání s komunálním odpadem. Zakázku z roku 2013 nakonec zrušila, podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) to ale bylo v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách, zjistila ČTK z webu úřadu. Vyjádření radnice ČTK zjišťuje.

Tendr původně vyhrála místní firma TEMPOS Břeclav, a.s. Ta v některých položkách své nabídky uvedla, že nepočítá se žádným ziskem. Radnice nejdříve považovala její nabídku za mimořádně nízkou a žádala vysvětlení.

Podle ÚOHS břeclavská radnice chybovala, když připustila doplnění nabídky firmy, kalkulace se tak změnila. "Je zřejmé, že se nejednalo o vysvětlení nabídky, nýbrž o její doplnění," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

V tendru byly i další chyby. Antimonopolní úřad zrušil výběr vítěze zakázky. Břeclavská radnice bude muset nabídky firem posoudit znovu a vybrat vítěze.

Zakázka zahrnuje svoz a odstranění komunálního odpadu, svoz a zajištění využití tříděných odpadů, svoz velkoobjemových kontejnerů, odstranění černých skládek a další služby.

Břeclavská radnice má problémy i s dalším tendrem. Před několika dny dostala od ÚOHS pokutu jeden milion korun. Neuchovala dokumentaci k soutěži o návrh studie celkové rekonstrukce veřejného osvětlení města. Rozhodnutí není pravomocné, radnice podala rozklad k předsedovi ÚOHS.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.6 + 34.8) *

Zpět na přehled