Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Břeclav dostala od ÚOHS pokutu 1 milion, neuchovala dokumentaci

Břeclav dostala od ÚOHS pokutu 1 milion, neuchovala dokumentaci

Břeclav dostala od ÚOHS pokutu 1 milion, neuchovala dokumentaci

1.12.2014 15:35, Zdroj: ČTK

Břeclav - Břeclavská radnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu jeden milion korun. Neuchovala dokumentaci k soutěži o návrh studie celkové rekonstrukce veřejného osvětlení města. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Vyjádření břeclavské radnice ČTK zjišťuje. Rozhodnutí není pravomocné, radnice se proti němu odvolala.

Podle zákona o veřejných zakázkách je zadavatel povinen uchovávat dokumentaci o veřejné zakázce po dobu pěti let od uzavření smlouvy. To platí i pro soutěž o návrh, a to i v případě, že na tuto soutěž nenavazovalo zadávací řízení.

"Vzhledem k tomu, že zadavatel soutěž o návrh zrušil, byl povinen uchovat příslušnou dokumentaci po dobu pěti let od data zrušení soutěže o návrh," uvedl Rafaj.

Město požadovanou dokumentaci úřadu podle Rafaje nepředložilo. Při stanovení výše pokuty vzal ÚOHS v úvahu závažnost správního deliktu a skutečnost, že chyba radnice znemožnila přezkum jejího postupu. "Svou povahou se tedy jedná o jeden z nejzávažnějších správních deliktů," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.8 + 49.9) *

Zpět na přehled