Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Bradáčová ke kauze Rittig: Byli zadrženi čtyři lidé

Bradáčová ke kauze Rittig: Byli zadrženi čtyři lidé

Bradáčová ke kauze Rittig: Byli zadrženi čtyři lidé

13.2.2014 12:34, Zdroj: ČTK

Praha - Policisté dnes ráno v Praze zatkli a obvinili podle serveru iDnes.cz vlivného lobbistu Ivo Rittiga. Šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze Lenka Bradáčová tuto informaci ČTK nepotvrdila ani nevyvrátila. Podle ní byli dnes ráno zadrženi a obvinění čtyři lidé z legalizace výnosů z trestné činnosti. Jejich stíhání zahájil protikorupční útvar ve spolupráci s Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu, řekla ČTK Bradáčová.

České televizi (ČT) šéfka zastupitelství sdělila, že protikorupční útvar případ vyšetřuje už delší dobu a že souvisí s kauzou pražského dopravního podniku. Podle informací ČT mezi zadrženými je vedle Rittiga i jeho advokát David Michal.

Na údajné tunelování pražského dopravního podniku ve spojitosti s Rittigem v minulosti upozornil Nadační fond proti korupci. Podle něj byl Rittig pravděpodobně přes síť firem konečným příjemcem 17 haléřů za každý prodaný lístek městské dopravy. Rittig tvrzení na webu fondu napadl u soudu, pražský městský soud ale loni v červnu jeho žalobu nepravomocně zamítl. Podle soudce Tomáše Novosada nadační fond pravdivost svých tvrzení prokázal.

Podle dřívějších informací médií uzavřel dopravní podnik nevýhodnou smlouvu na výrobu jízdenek se společností Neograph. Kontrakt údajně zprostředkovala firma Cokeville Asset Inc. se sídlem na Britských Panenských ostrovech, které Neograph odváděl 17 haléřů z každé jízdenky. Obchodní ředitel firmy Neograph Vladimír Sitta před časem ČT potvrdil, že do firmy na Panenských ostrovech z firmy Neograph odteklo řádově několik desítek milionů korun.

Dopravní podnik ukončil smlouvu s firmou Neograph v roce 2011. Od roku 2012 dodává jízdenky Státní tiskárna cenin, která později vyhrála i pětiletý tendr za 170 milionů korun. V rámci něj bude dodávat jízdenky až do roku 2017.

Rittigovo jméno se v poslední době objevilo také v policejních dokumentech souvisejících se zatýkáním v kauze někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.3 + 3.6) *

Zpět na přehled