Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Blažek má být 1. března jmenován náměstkem ministra obrany

Blažek má být 1. března jmenován náměstkem ministra obrany

Blažek má být 1. března jmenován náměstkem ministra obrany

28.2.2011 09:50, Zdroj: ČTK

Místopředseda pražské ODS Rudolf Blažek má být 1. března jmenován náměstkem ministra obrany Alexandra Vondry (ODS). Informuje o tom dnešní vydání E15 s odvoláním na důvěryhodný zdroj blízký ministerstvu. Podle deníku bude mít Blažek jako náměstek pro vyzbrojování na starost miliardové armádní zakázky. 
   

 Blažek je v současnosti členem zastupitelstva hlavního města a předsedou výboru pro legislativu a bezpečnost. Je také šéfem zastupitelského klubu ODS. 
 

   V letech 1998 až 2002 působil Blažek jako pražský radní a od roku 2002 do roku 2010 byl náměstkem primátora Pavla Béma. Po sněmovních volbách se o Blažkovi spekulovalo jako o možném ministrovi vnitra či spravedlnosti. Média spekulovala také o možnosti, že by našel uplatnění na ministerstvu pro místní rozvoj, životního prostředí nebo zahraničí. 
    

Ministr Vondra má prozatím tři náměstky. Prvním náměstkem jmenoval jednoho ze svých předchůdců ve funkci Jiřího Šedivého, náměstkem pro personalistiku jmenoval Michaela Hrbatu, ekonomiku dostal na starost Libor Karásek. 
  

  Po nástupu do funkce zahájil Vondra razantní obměnu vedení resortu, který je často v médiích spojován s podezřelými zakázkami. Nový ministr také zadal audit hospodaření a slíbil změny směřující k tomu, že skončí nákupy armádní techniky přes prostředníky. Vondra poté ustavil patnáctičlennou komisi, která má do jara příštího roku připravit takzvanou Bílou knihu armády, tedy vizi rozvoje ozbrojených sil v příštích deseti až 15 letech.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.6 + 45.9) *

Zpět na přehled