Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Bidvest může ovládnout velkoobchod se zeleninou TEKOO

Bidvest může ovládnout velkoobchod se zeleninou TEKOO

Bidvest může ovládnout velkoobchod se zeleninou TEKOO

7.5.2014 15:18, Zdroj: ČTK

Brno - Společnost Bidvest Czech Republic (bývalé Nowaco) z Kralup nad Vltavou na Mělnicku, která se zabývá zejména prodejem mražených a chlazených potravin, může ovládnout velkoobchod se zeleninou TEKOO z Uherského Brodu. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl předseda úřadu Petr Rafaj.

ÚOHS posuzoval oblast distribuce čerstvého ovoce a zeleniny. Bidvest má nově ovládnout TEKOO i TEKOO Slovakia. Fúzi povolil bez podmínek. Rozhodnutí je už pravomocné. "Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl Rafaj.

Bidvest měl za účetní období od června 2012 do července 2013 obrat 7,3 miliardy korun. Je to zhruba o tři procenta více než v minulém období. Velkoobchod mražených, chlazených a čerstvých potravin Bidvest na konci roku 2012 otevřel v Kralupech nad Vltavou novou divizi na zpracování české zvěřiny.

V ČR a na Slovensku pracuje pro Bidvest kolem 1500 lidí. Zabývá se zejména prodejem mražených, chlazených a čerstvých potravin do obchodů a gastronomických zařízení. Společnost Bidvest Czech Republic vznikla přejmenováním společnosti Nowaco po jejím začlenění do nadnárodní skupiny Bidvest, která je největším světovým distributorem potravin do gastronomie mimo území USA.

TEKOO je na trhu od roku 1991. Obchoduje s ovocem a zeleninou. Sídlo a centrální sklad má firma v Uherském Brodě. Ovoce a zeleninu firma dodává zhruba 2000 zákazníků. Výnosy firmy v roce 2012 překročily 700 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (28.4 + 36.2) *

Zpět na přehled