Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 4. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Bezpečnostní rada probere pochybnosti kolem armádních zakázek

Bezpečnostní rada probere pochybnosti kolem armádních zakázek

Bezpečnostní rada probere pochybnosti kolem armádních zakázek

4.6.2018 03:03, Zdroj: ČTK

Praha - Předsednictvo Bezpečnostní rady státu dnes ráno probere pochybnosti kolem armádních zakázek. Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) médiím nedávno sdělila, že její inspekce zjistila u některých dosud neukončených tendrů závažná pochybení. Obrátila se proto na Vojenskou policii.

Pochybnosti Šlechtové se týkají nákupu radarů od Izraele za 3,5 miliardy korun či víceúčelových vrtulníků. Obě zakázky připravovala obrana za vedení jejího předchůdce a současného ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického. Potíže podle ministryně jsou i s dalšími tendry. Šlechtová v souvislosti se zakázkami naznačila, že by mohla být souvislost s jejím postupem v otázce zakázek a s novinovými články, které ji kritizovaly. Ministryně zprávy v novinách označila za mediální útok. V souvislosti se sestavováním nové vlády se spekuluje, že pozice Šlechtové je ohrožena.

O svolání předsednictva Bezpečnostní rady státu požádali Stropnický i Šlechtová. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) termín stanovil na dnešní ráno.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.0 + 19.1) *

Zpět na přehled