Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Benešová chce ještě diskutovat o zákonu o státním zastupitelství

Benešová chce ještě diskutovat o zákonu o státním zastupitelství

Benešová chce ještě diskutovat o zákonu o státním zastupitelství

11.7.2013 12:32, Zdroj: ČTK

Praha - Marie Benešová se dnes ujala ministerstva spravedlnosti. Před novináři za svou prioritu označila dotažení norem spojených s novým občanským zákoníkem tak, aby nová kodifikace občanského práva mohla začít platit od příštího roku. Naopak chce Benešová ještě diskutovat o novém zákonu o státním zastupitelství. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman je pozván už na dnešní odpoledne.

Na ministerstvo Benešová přivede jen málo nových lidí. Jedním z nich je Hana Smetanová, která byla šéfkou protokolu úřadu vlády v době, kdy byl premiérem nynější prezident Miloš Zeman. Tato podle Benešové "stará zkušená pracovnice" se zkušeností z několika ministerstev bude šéfkou jejího kabinetu. Osobním tajemníkem bude Ivo Gottwald, se kterým dříve spolupracoval čestný předseda ČSSD Valtr Komárek.

V resortu bude pokračovat první náměstek Daniel Volák, který dnes ministerstvo místo nemocného odcházejícího ministra Pavla Blažka (ODS) předával. Benešová uvedla, že by byla ráda, aby ve funkci zůstal ekonomický náměstek Radomír Daňhel, který oznámil odchod.

Premiér Jiří Rusnok zdůraznil, že situace v resortu spravedlnosti je stabilizovaná. Také on občanský zákoník a s ním spojené normy označil za důležité. "Velká většina občanů této země potřebuje mít elementární jistotu, co vlastně od příštího roku bude platit," uvedl premiér. Na rozsáhlou změnu se podle něj soukromá i veřejná sféra a advokáti připravují několik let.

S Pavlem Zemanem chce Benešová o osudu zákona o státním zastupitelství dál jednat. "Názor jsem nezměnila," podotkla dnes ministryně. Dříve dávala najevo, že se jí norma, která mimo jiné ruší vrchní státní zastupitelství a zavádí specializovaný protikorupční útvar, příliš nelíbí.

"Budu se řídit doporučeními paní ministryně, která si to probere se svým týmem," řekl k tomu dnes Rusnok.
Ministerstvo má připravenou novou koncepci vězeňství, se kterou se Benešová prý ráda seznámí. Dnes podotkla, že lednová amnestie prezidenta Václava Klause českému vězeňství pomohla, neboť věznice "odbřemenila".

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.1 + 9.9) *

Zpět na přehled