Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Benešov se odvolal proti zrušení dotace na odbahnění rybníka

Benešov se odvolal proti zrušení dotace na odbahnění rybníka

Benešov se odvolal proti zrušení dotace na odbahnění rybníka

3.12.2012 13:48, Zdroj: ČTK

Benešov - Benešov se odvolal proti zrušení dotace od Evropské unie na odbahnění konopišťského rybníka. Peníze mělo město přislíbeny, soutěž na zakázku za více než 60 milionů korun se ale zkomplikovala kvůli odvolání jednoho z účastníků k antimonopolnímu úřadu. Radnice mezitím začala rybník vypouštět. Pokud dotaci nezíská, odbahní ho jen v okolí stavidla a znovu napustí, řekl ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS).

"Dotace nám byla zrušena, proti tomuto rozhodnutí jsme se odvolali a čekáme, jak dopadne naše odvolání," uvedl Tichovský. Pokud město dotaci získá, rybník opraví a odbahní podle původních plánů. "V opačném případě se odtěží asi 5000 metrů krychlových bahna v okolí stavidla, opraví se hráz a rybník se uvede do provozuschopného stavu," dodal místostarosta. Tato "záložní" varianta by město stála 9,8 milionu korun.

Radnice nepředpokládá, že vítěz tendru by kvůli zrušení původní zakázky uplatňoval vůči městu nějaké sankce. Ve smlouvě bylo podle radnice napsáno, že financování bude z operačního programu.

Do tendru se přihlásilo sedm firem, do užšího výběru postoupily tři. Jednu z nich však radnice vyloučila kvůli údajným nesrovnalostem v zadávací dokumentaci. Neúspěšný uchazeč podal námitku proti vyloučení, kterou radnice zamítla. Poté se firma obrátila na antimonopolní úřad se žádostí o přezkoumání. Ten po několika měsících rozhodl, že radnice musí část soutěže zopakovat, což město učinilo. Státní fond životního prostředí mu ale už neprodloužil registrační list k dotaci.

Rybník u stejnojmenného zámku je už delší dobu zanesený. Podle Tichovského byl naposledy vypuštěn v roce 1972. Podle rybářů jsou v něm trofejní kapři a sumci a také bílí cejni. 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.0 + 4.3) *

Zpět na přehled