Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Bečvář stál v čele armády tři roky, Glomex je dodavatelem armády

Bečvář stál v čele armády tři roky, Glomex je dodavatelem armády

Bečvář stál v čele armády tři roky, Glomex je dodavatelem armády

11.1.2019 12:06, Zdroj: ČTK

Praha - Vizitky bývalého náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře (60) a zbrojařské firmy Glomex MS, jejímž prezidentem se Bečvář stal:

 

Josef Bečvář

------------

- Bečvář působil v armádě 45 let, náčelníkem Generálního štábu byl tři roky (2015-18). Generální štáb se pod jeho vedením zabýval především přípravou strategických dokumentů dalšího rozvoje armády. Důraz kladl třeba na rozšíření aktivních záloh.

- Bečvář, který se narodil 11. srpna 1958 v Plzni, vystudoval Vysokou vojenskou školu pozemního vojska ve Vyškově, obor dělostřelecký (1981), postgraduálně Vojenskou akademii v Brně (obor velitelsko-štábní: raketové vojsko a dělostřelectvo) a v letech 1998 až 1999 absolvoval kurz na Vševojskové škole obrany v Paříži, při zaměstnání vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (1995-96).

- Zastával velitelské a štábní funkce u útvarů raketového vojska a dělostřelectva. Pracoval také u Vojenské policie, v letech 1997 až 1998 a 1999 až 2004 byl jejím náčelníkem. V letech 2004 až 2007 a 2011 až 2014 byl přidělencem obrany ČR ve Francii, v letech 2008 až 2011 byl zástupcem náčelníka Generálního štábu (GŠ) a před nástupem do funkce náčelníka generálního štábu AČR byl prvním zástupcem náčelníka GŠ.

- Funkce náčelníka generálního štábu AČR se ujal 1. května 2015, na tomto postu vystřídal generála Petra Pavla. Velení armádě převzal Bečvář v době, kdy se zásadně zhoršilo bezpečnostní prostředí ve světě a začal se navyšovat rozpočet ministerstva obrany. Post svému nástupci generálu Aleši Opatovi funkci předal 2. května 2018.

- V květnu 2016 byl jmenován do hodnosti armádního generála.

- Za své zásluhy byl Bečvář oceněn Medailí Armády ČR III., II. a I. stupně, Záslužným křížem III., II., a I. stupně, Křížem obrany státu, čestným odznakem Armády ČR krále Přemysla Otakara II., Medailí Za službu vlasti a francouzským Řádem Čestné legie a Národním řádem za zásluhy.

 

Glomex MS

---------

- Firma Glomex Military Supplies (Glomex MS) sídlící v Praze byla založena v roce 2008. Poskytuje komplexní projekty pro ozbrojené síly v oblasti výzbroje a materiálového vybavení. Struktura společnosti se člení na divizi pozemních systémů, divizi systémů pro vzdušné síly a divizi produktů a služeb pro speciální síly. Dvě třetiny tržeb firmy tvoří projekty pro české ozbrojené složky, aktivní je ale také na trzích střední a východní Evropy.

- Společnost má v současnosti zhruba 50 zaměstnanců. Do portfolia produktů, které Glomex MS nabízí, patří například samohybný dělostřelecký systém AGM na podvozku Tatra, bojové drony či nejmodernější ruční protitankové zbraně.

- Firma v dubnu 2017 zvítězila ve výběrovém řízení ministerstva obrany na zakázku na servis pro armádní letouny Jak-40 v hodnotě 64,5 milionu korun. Kompletní servis pro dosluhující stroje, které se využívají zejména pro dopravu ústavních činitelů, bude firma obstarávat do listopadu 2020.

- V roce 2016 získal Glomex MS zakázku na servis dvou armádních letounů Airbus A319 do roku 2021 za 387 milionů korun bez DPH. V tendru Glomex MS působil jako prostředník, generálním dodavatelem se stala společnost Lufthansa Technik. V minulosti firma armádě dodala také výškové vybavení pro piloty letounů CASA či samohybný nakladač pro vzdušné síly, v květnu 2018 dodala policii letecké brýle pro noční vidění.

- Glomex MS je členem investiční skupiny Glomex Invest. Tržby skupiny přesáhly v roce 2018 300 milionů korun. Statutárním ředitelem a jediným členem správní rady Glomex Invest, a.s. je dle obchodního rejstříku Jiří Sadílek. Základní kapitál má dva miliony korun. Glomex MS, jejímž jednatelem je rovněž Sadílek, má základní kapitál 200.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.1 + 39.3) *

Zpět na přehled