Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Baxa navrhl jmenovat advokátku Krupičkovou soudkyní NSS

Baxa navrhl jmenovat advokátku Krupičkovou soudkyní NSS

Baxa navrhl jmenovat advokátku Krupičkovou soudkyní NSS

13.10.2017 08:39, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa si chce jako novou posilu přivést advokátku Lenku Krupičkovou. Obrátil se na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), aby prezidentovi Miloši Zemanovi navrhl její jmenování soudkyní spolu s následným přidělením k nejvyšší instanci správního soudnictví.

V září se Krupičková představila plénu, tedy shromáždění všech soudců, poté ji doporučila soudcovská rada, zjistila ČTK z webu soudu.

Krupičková se jako advokátka zaměřuje na správní a daňové právo i související obory, jako jsou sociální a zdravotní pojištění, dotace, cla, veřejné zakázky a investiční pobídky. Věnuje se také právu obchodních společností, pracovala pro klienty z plynárenství, vodárenství, logistiky, farmacie i médií.

K dnešnímu dni má NSS v seznamu vedeném ministerstvem spravedlnosti 35 soudců. Tři z nich však vykonávají desetiletý mandát ústavních soudců a Jan Passer působí v Tribunálu Soudního dvora EU.

Baxa při personální skladbě soudu vybírá nejen kariérní soudce či asistenty, ale také akademiky a advokáty. Podmínky stanovuje veřejně dostupné memorandum, kde Baxa popisuje žádoucí praxi, odborné i osobnostní charakteristiky kandidátů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (13.9 + 14.1) *

Zpět na přehled