Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Bárta připraven kdykoliv odvolat šéfy jemu podřízených organizací

Bárta připraven kdykoliv odvolat šéfy jemu podřízených organizací

Bárta připraven kdykoliv odvolat šéfy jemu podřízených organizací

30.7.2010 16:01, Zdroj: ČTK

Nový ministr dopravy Vít Bárta je připraven odvolat kohokoliv z managementu jemu podřízených organizací, pokud se nedočká ze strany ředitelů dobré spolupráce a požadovaných výsledků hlavně v oblasti úspor. Bárta to řekl v rozhovoru, který poskytl ČTK při své dnešní cestě na sever Moravy. Ministr dodal, že obecně je zastáncem kontinuity, pokud jde o personální obsazení managementu jemu podřízených organizací. 

 "Ti, kteří budou aktivně konat a hledat úspory, tak s těmi počítám. Jinak budu postupovat radikálněji než jinde," řekl. 

Ve vlaku za jeho zády v tu chvíli seděli téměř všichni, již se prohlášení týká. Cestou na Moravu ministra doprovázejí například ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Gustav Slamečka, šéf Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík nebo dlouholetý ředitel Správy železniční dopravní cesty Jan Komárek. "Říkám to vůči všem pánům tady otevřeně," otočil se Bárta k podřízeným. Například fond dopravy musí podle ministrových pokynů ušetřit 40 procent na provozních nákladech, ŘSD polovinu. 

Za klíčovou ministr označil spolupráci s generálním ředitelem Českých drah Petrem Žaludou, který se ale cesty nezúčastnil, neboť je na dovolené. Žaluda podle Bárty dostane šanci, pokud bude s ministrem spolupracovat při plánovaných personálních změnách ve vedení dcery ČD, společnosti ČD Cargo. 

Na bývalého ředitele carga Josefa Bazalu Bárta nedávno podal trestní pro údajné poškozování firmy přijímáním nevýhodných zakázek. Bárta policii obeslal na základě výsledků mimořádného auditu. Jak ale dnes ČTK řekl, to by na trestní oznámení nestačilo. 

 "Vycházel jsem z rozsáhlejšího materiálu než je audit, mám k dispozici interní dokumenty, které ukazují na konkrétního pachatele," uvedl ministr a dodal, že na základě samotného auditu by oznámení nepodával. 

Pokud jde o úspory v resortu, chce jít Bárta svým ředitelům příkladem a na provozu ministerstva ušetřit desítky procent nákladů. MD nyní zaměstnává 550 lidí. Bárta si chce podle svých slov zachovat především nejvýkonnější úředníky, kteří dostanou přidáno, jiní zřejmě budou muset odejít. 

Se zbývajícími úředníky chce ministr připravit novou strategii dopravy České republiky. Ta by měla mimo jiné jasně vymezit úlohu železnice ve veřejné dopravě a určit nové priority ve výstavbě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.2 + 37.4) *

Zpět na přehled