Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » AŽD Praha koupí majoritní podíl ve firmě Brema

AŽD Praha koupí majoritní podíl ve firmě Brema

AŽD Praha koupí majoritní podíl ve firmě Brema

10.10.2018 17:31, Zdroj: ČTK

Praha - Výrobce zabezpečovací techniky AŽD Praha koupí majoritní podíl v dodavateli technologií Brema. AŽD bude mít 70 procent, zbylý podíl si ponechá dosavadní majitel Bremy Josef Matoušek. ČTK to dnes sdělil mluvčí AŽD Praha Jiří Dlabaja. Cenu podílu neuvedl. Na transakci upozornil server zdopravy.cz, podle něhož koupi už posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

"Vzhledem k významným synergickým aspektům tohoto spojení se Brema stane důležitou součástí skupiny AŽD a posílí pozici skupiny na domácím i zahraničních trzích," uvedl generální ředitel AŽD Praha Zdeněk Chrdle.

Podle serveru zdopravy.cz obě společnosti spolupracují například na projektech pražského metra včetně současné výměny eskalátorů. Koupí majority v Bremě by AŽD mělo svou pozici v této oblasti ještě posílit.

Brema je dodavatelem technologických zařízení v elektrovýrobě a řadě dalších technických oborů. Realizuje zakázky pro pražské metro, dopravní stavby, průmysl, kulturní a obchodní centra nebo bytové projekty. Zaměstnává zhruba 150 lidí.

AŽD Praha patří mezi největší firmy v oboru zabezpečovací techniky v Česku. Firmě loni klesl čistý zisk meziročně o 39,1 procenta na 391,3 milionu korun. Tržby se snížily o 30,8 procenta na 6,89 miliardy korun. V AŽD pracuje přes 1600 zaměstnanců.

Společnost působí také na zahraničním trhu, kde má 11 dceřiných společností, z toho čtyři na Slovensku a po jedné v Bulharsku, Srbsku, Bělorusku, Chorvatsku, Bosně a Hercegovině, Turecku a Polsku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.7 + 36.0) *

Zpět na přehled