Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Automobilka Iveco může koupit svého českého dealera Komersia

Automobilka Iveco může koupit svého českého dealera Komersia

Automobilka Iveco může koupit svého českého dealera Komersia

28.2.2017 10:17, Zdroj: ČTK

Brno - Italská automobilka Iveco může koupit svého českého dealera nákladních vozů Komersia auto. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Komersia auto patří k největším dodavatelům nákladních vozů na český trh, její výnosy za rok 2015 přesáhly 700 milionů korun. Iveco působí po celém světě, v Česku vyrábí ve Vysokém Mýtě autobusy.

ÚOHS posuzoval oblast maloobchodního prodeje nových užitkových vozidel, velkoobchodní distribuce vozidel a originálních náhradních dílů a poskytování opravárenských a údržbářských služeb.

Komersia auto na českém trhu působí od roku 1990. O dva roky později firma podepsala dealerskou smlouvu s automobilkou Iveco. V Česku ale prodává i jiné značky, například Fiat.

Iveco se zabývá výrobou řady lehkých, středně těžkých a těžkých užitkových vozidel. Vyrábí také vozidla pro osobní přepravu a speciální vozidla pro obranu, civilní ochranu a speciální použití, například pro hasiče. Působí po celém světě a má 28.000 zaměstnanců.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.7 + 35.5) *

Zpět na přehled