Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Asociace pro veřejné zakázky přispívá k zavádění kvalifikovaného přístupu v oblasti veřejných zakázek

Toto jsou komerční sdělení. Vz24.cz neovlivňuje obsah komerčních sdělení a není jejich autorem.

Asociace pro veřejné zakázky přispívá k zavádění kvalifikovaného přístupu v oblasti veřejných zakázek

Asociace pro veřejné zakázky přispívá k zavádění kvalifikovaného přístupu v oblasti veřejných zakázek

1.3.2011 12:59, Zdroj: vz24.cz

Zástupci Asociace pro veřejné zakázky (AVZ) byli pozváni na panelovou diskusi Respekt Institutu pod záštitou velvyslance USA Normana L. Eisena „Transparentní veřejné zakázky“, kde panelisté mimo jiné zdůrazňovali význam vzdělávání odborníků působících v oblasti veřejných zakázek. AVZ se s tímto názorem plně ztotožňuje a proto pro své členy pořádá pravidelné semináře a další vzdělávací akce vedoucí k prohloubení jejich kvalifikace.
 
V rámci panelové diskuse přední odborníci na problematiku veřejných zakázek (dále jen VZ), jako např. Jan Sixta (ČR), David Ondráčka (CZ), Jonathan Denison Cross (UK), Jan Pavel (ČR), Elisabeth Wright (US), Martin Schellenberg (DE, Petr Dovolil (CZ) a další, řešili problematiku tranparenstnosti a potírání korupce v oblasti VZ. Mimo nezbytnosti důsledného plánování, veřejné kontroly či vymahatelnosti zákona, zdůraznili také význam vzdělávání a zvyšování kvalifikace odborníků, kteří se zadáváním VZ zabývají v každodenní praxi.
 
Zavádění kvalifikovaného přístupu k zadávání veřejných zakázek v praxi je jedním ze základních cílů AVZ již od jejího založení. Současné vedení AVZ se snaží prostřednictvím informovanosti a vzdělávání pozvednout úroveň odbornosti jak u zadavatelů, tak u poradců pohybujících se v oblasti veřejných zakázek, jakož i o zprostředkování komunikace mezi veřejným a soukromým sektorem.
 
AVZ již řadu let pořádá pravidelně tematická setkání, na kterých účastníci s pozvanými odborníky řeší aktuální problémy, s nimiž se při své práci setkávají. Tématy nedávných setkání byly například elektronizace VZ a elektronické aukce či problematika postavení subdodavatele. Následující, právě připravované, tematické setkání bude věnováno vládnímu návrhu novely zákona o veřejných zakázkách. V letoštním roce plánuje AVZ uspořádat obdobná tématická setkání každé 2 měsíce. Kromě toho v oblasti vzdělávání plánuje pravidelnou dvoudenní konferenci, která se uskuteční letos v říjnu.
Více o tematických setkáních a dalších akcích AVZ, které jsou přístupny i nečlenům, naleznete na http://www.asociacevz.cz/pripravovane_akce.
 

Autor: Asociace pro veřejné zakázky (AVZ)

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.7 + 20.2) *

Zpět na přehled