Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Asociace odtahových služeb dostala od ÚOHS pokutu

Asociace odtahových služeb dostala od ÚOHS pokutu

Asociace odtahových služeb dostala od ÚOHS pokutu

15.11.2017 11:30, Zdroj: ČTK

Brno - Asociace silničních a odtahových služeb dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 276.000 korun. Podle úřadu narušila soutěž na trhu odtahových služeb na území České republiky, když vydávala ceníky těchto služeb. Rozhodnutí už nabylo právní moci, řekl ČTK na Svatomartinské konferenci v Brně předseda úřadu Petr Rafaj.

Asociace od září 2013 do června 2016 doporučovala svým členům ceny odtahových služeb a rozpis položek pro vyproštění a odtahy vozidel včetně pojízdné dílny. Úřadu vadily doporučené ceníky zveřejňované na internetových stránkách asociace.

"S ohledem na typovou závažnost protisoutěžního jednání hodnotí ÚOHS přijetí doporučených ceníků jako velmi závažné porušení zákona," uvedl Rafaj. Asociace musí ceníky stáhnout do 30 dnů po nabytí právní moci rozhodnutí a o verdiktu antimonopolního úřadu informovat svoje členy.

"Vzhledem k tomu, že účastník řízení uznal odpovědnost za daný delikt a splnil všechny podmínky pro narovnání, úřad ukončil správní řízení s využitím procedury narovnání a snížil původně vyměřenou pokutu o 20 procent," uvedl Rafaj.

Asociace silničních a odtahových služeb je sdružením fyzických a právnických osob, které jsou přímými poskytovateli silničních a odtahových služeb nebo jsou s nimi jinak obchodně svázány. Asociace nemá status profesní komory, v České republice existují i další sdružení odtahových služeb. Asociace měla v době zahájení správního řízení u ÚOHS 41 členů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.7 + 9.3) *

Zpět na přehled