Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 18. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Asociace krajů bude řešit železniční dopravu po roce 2019

Asociace krajů bude řešit železniční dopravu po roce 2019

Asociace krajů bude řešit železniční dopravu po roce 2019

20.11.2015 03:10, Zdroj: ČTK

Brno - Rada Asociace krajů ČR bude na dnešním zasedání v Brně mimo jiné pokračovat v řešení, jak zabezpečit fungování regionální železniční dopravy po roce 2019, kdy končí desetileté smlouvy s Českými drahami. Jednání se také zúčastní bezpečnosti expert Andor Šándor kvůli zajištění energetické bezpečnosti v krajích.

Předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek (ČSSD) sice už loni naznačil, že je potřeba brzy vyřešit problematiku regionální železniční dopravy, zatím však stále není jasné, jak k ní kraje přistoupí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal v létě stanovisko, že je možné Českým drahám prodloužit smlouvy o pět let bez soutěže v případě, že budou investovat do nových vozidel. Jihomoravští radní se zase nedávno zabývali myšlenkou, že by kraj koupil z dotací vlaky a provozoval by je dopravce vzešlý z výběrového řízení.

K dalším tématům bude patřit problematika financování regionálního školství a sportu. Mělo by být podepsané také memorandum o spolupráci Asociace krajů s ministerstvem školství a Svazem měst a obcí ČR. Má se také aktualizovat memorandum o spolupráci s Hospodářskou komorou ČR.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.5 + 29.9) *

Zpět na přehled