Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Armádní servisní dostala od ÚOHS pokutu 400.000 korun

Armádní servisní dostala od ÚOHS pokutu 400.000 korun

Armádní servisní dostala od ÚOHS pokutu 400.000 korun

5.6.2014 15:43, Zdroj: ČTK

Brno - Armádní servisní, která provozuje pro armádu ubytovny, dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 400.000 korun. Chybovala v tendru na provoz energetických zařízení určených k výrobě a rozvodu tepla. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí zatím není pravomocné, Armádní servisní se proti němu může odvolat.

Armádní servisní v oznámení o zakázce v českém systému veřejných zakázek i ve věstníku Evropské unie uvedla nesprávný kód, podle kterého se firmy orientují.

"Zadavatel použil kód pro Jiné služby, přestože existovalo hned několik skupin dalších kódů, pod něž by bylo možno zakázku vhodněji podřadit," uvedl Rafaj.

Podle něj zvolený kód neměl prakticky žádnou vazbu k poptávanému druhu služeb. "Zvláště dodavatelé ze zahraničí, kteří mnohdy veřejné zakázky vyhledávají právě podle kódu, se tak nemuseli o dané veřejné zakázce vůbec dozvědět," uvedl Rafaj. Postup Armádní servisní podle něj mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Armádní servisní není pokutována poprvé. Loni dostala od ÚOHS pokutu čtyři miliony korun. Tendr na úklidové a recepční služby uzavřela bez otevřené soutěže.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (26.4 + 16.8) *

Zpět na přehled