Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Armádní Servisní dostala od ÚOHS pokutu 150 tisíc.

Armádní Servisní dostala od ÚOHS pokutu 150 tisíc.

Armádní Servisní dostala od ÚOHS pokutu 150 tisíc.

28.11.2012 17:08, Zdroj: ČTK

Brno - Příspěvková organizace Armádní Servisní dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 150.000 korun. Chybovala v stomilionovém tendru na provoz hospodářských zařízení. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

Zadavatel klasifikoval službu, která byla předmětem veřejné zakázky, podle jiného kódu, než měla. Podle ÚOHS to mohlo mít vliv na výběr vítěze tendru. Zadaný kód nenesl žádnou odpovídající informaci o charakteru plnění zakázky.

"Proto mohlo dojít v daném případě k narušení konkurenčního prostředí a ve výsledku i hospodářské soutěže o danou veřejnou zakázku," uvedl v jednom z rozhodnutí k případu ÚOHS. Ve svém důsledku mohl chybný kód vést k nižší informovanosti uchazečů o zakázku.

Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné, Armádní Servisní podala proti pokutě rozklad. Ten nyní zamítl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Podle Vladimíra Lukovského z tiskového oddělení ministerstva obrany společnost již pokutu zaplatila a částku se pokusí soudně vymáhat. "Zakázka byla zadávána za předchozího vedení předchůdce Armádní Servisní, kterou byla Správa vojenského bytového fondu," řekl. Organizace chce peníze jako náhradu škody od firmy, která zakázku pro správu připravila, dodal Lukovský.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.5 + 43.7) *

Zpět na přehled