Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Armáda se dnes veřejnosti představí na pražské Floře

Armáda se dnes veřejnosti představí na pražské Floře

Armáda se dnes veřejnosti představí na pražské Floře

18.4.2018 03:15, Zdroj: ČTK

Praha - Vojenskými vozidly, zbraněmi, armádními umělci i sportovci se budou dnes na pražské Floře prezentovat česká armáda, Hradní stráž a Vojenská policie. Návštěvníci si budou moct u obchodního centra Atrium Flora po celý den prohlédnout mimo jiné samohybnou kanónovou houfnici Dana, obrněný transportér Pandur nebo protiletadlový raketový komplet. K vidění budou i pyrotechničtí roboti či motocykly Hradní stráže.

Takzvaný Army den se bude konat na Floře potřetí. Cílem akce je předvést veřejnosti armádu a případně získat pro vojsko nové rekruty. "Celodenní program určený široké veřejnosti nabídne to nejzajímavější z činnosti profesionálních vojáků," uvedla armáda. V plánu jsou ukázky vojenských dovedností včetně boje zblízka, stejně jako ukázky řady druhů a typů současné vojenské techniky.

Součástí programu bude autogramiáda armádních sportovců z Dukly včetně atletů Barbory Špotákové, Imricha Bugára a veslaře Ondřeje Synka. Pod názvem Ten druhý život budou vystaveny fotografie ze zahraničních operací a pořádat se budou besedy s novodobými válečnými veterány. Na Floře bude i psí válečný veterán z Afghánistánu Athos.

Army den začne v 09:00, v 10:00 přijede náčelník generálního štábu Josef Bečvář, ve 13:00 na Floru dorazí ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.0 + 33.6) *

Zpět na přehled