Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Armáda: Redukce nákupu vozidel Iveco není v plánu

Armáda: Redukce nákupu vozidel Iveco není v plánu

Armáda: Redukce nákupu vozidel Iveco není v plánu

21.2.2011 15:35, Zdroj: ČTK

Armáda neplánuje redukci nákupu obrněných vozidel Iveco. ČTK to sdělila mluvčí generálního štábu Mira Třebická v reakci na informace dnešního deníku E15. Deník napsal, že vojáci chtějí nakoupit o polovinu až dvě třetiny vozidel méně, než původně plánovali. Jednu z největších armádních zakázek posledních let, kterou získaly obchodní firmy Praga Export a Omnipol bez výběrového řízení, uzavřel koncem roku 2009 bývalý ministr obrany Martin Barták. 
  

  "Armáda České republiky neplánuje redukci nákupu lehkých obrněných vozidel Iveco," napsala Třebická. Obrněnými auty podle ní budou vyzbrojeny dva lehké motorizované prapory. Jednotlivá vozidla pak dostanou 102. průzkumný prapor, 13. dělostřelecká brigáda a 15. ženijní brigáda. 
  

  Deník E15 uvedl, že armáda z původně plánovaného počtu 90 vozidel odebere jen podstatně menší část. "Angažovanost české armády v Afghánistánu nebude tak vysoká, jak se předpokládalo. Navíc musíme šetřit," řekl deníku zdroj blízký vedení ministerstva obrany, který si přál zůstat v anonymitě. 
   

 O zastavení nebo redukci některého ze schválených modernizačních projektů se podle Jiřího Štábla z tiskového oddělení ministerstva dosud nerozhodlo. Další rozhodnutí může vyplynout ze závěrů Bílé knihy o obraně, a to po jejím schválení vládou, dodal Štábl. Dokument, jenž má být zveřejněn v dubnu, má mimo jiné analyzovat úkoly českých vojáků v zahraničních misích, definovat velikost jednotek i odpovídající počet techniky. 
   

 Podle výsledků auditu, který nařídil ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), je zakázka za 3,6 miliardy korun předražená. Jen cena zbraňových stanic je navýšena o 25 procent, Omnipol získal za zprostředkování dodávek 132 milionů korun, uvedli v závěrečné zprávě kontroloři. Podle nich si bývalé vedení ministerstva cenu neprověřilo, napsal dnešní E15.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.0 + 8.5) *

Zpět na přehled