Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Armáda prodává nemovitosti

Armáda prodává nemovitosti

Armáda prodává nemovitosti

26.4.2012 09:27, Zdroj: vz24.cz

Ministerstvo obrany se připravuje na třetí aukci, na níž prodává nepotřebný armádní majetek. Dohromady nabízí 44 nemovitých objektů za celkovou částku 230 milionů korun, například nemocnici v Klatovech nebo rekreační středisko u Lipna. Uvedl to server iHNed.cz.

„V letos již třetím výběrovém řízení na odprodej majetku ministerstva jsou nemovitosti, které nenašly kupce v minulých řízeních, ale také nově nabízené objekty a pozemky,“ upřesnil šéf odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem ministerstva obrany Josef Lachman. „Objem i struktura majetku se musí přizpůsobit aktuálním potřebám i reálným ekonomickým možnostem našich ozbrojených sil. Výnos z prodeje je následně investován do perspektivních posádek a nemovitostí,“ doplnil ho mluvčí rezortu Vladimír Lukovský.

Vedle hotelové zařízení u Lipna a Vojenská nemocnice a ubytovny v Klatovech je ještě na prodej například areál letiště Všechov u Tábora, budova garážových stání v pražských Čimicích, opevnění Opava Kateřinky a Břeclav Dobré Pole a další pozemky v Praze, Brně, Olomouci nebo Českém Krumlově.

Další aukce se bude konat ve druhé polovině května, kde budou nabídnuty nemovitosti, které nikdo nekoupil při výběrovém řízení ze 13. března, a další majetek.

Autor: David Lancz, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.9 + 41.8) *

Zpět na přehled