Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Armáda kvůli šetření propustí 1 500 lidí

Armáda kvůli šetření propustí 1 500 lidí

Armáda kvůli šetření propustí 1 500 lidí

1.11.2012 16:46, Zdroj: vz24.cz

Příští rok bude zřejmě z armády muset odejít několik set vojáků a také několik stovek civilních zaměstnanců. Celkem by se počet propuštěných měl dostat na 1 500 lidí. Důvodem je šetření v armádě, kvůli kterému budou zrušeny i dvě vojenská velitelství. Uvedl to Mediafax.

"Předpokládáme, že celkově dojde ke snížení počtu vojáků z povolání a občanských zaměstnanců v rozsahu několika set osob," prohlásila mluvčí generálního štábu armády Jana Růžičková. Zruší se i i několik stovek v současnosti neobsazených pozic.

"Snižování se dotkne přibližně 1 400 až 1 500 osob, z toho necelých 1 000 občanských zaměstnanců a několika stovek vojáků," upřesnil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Za propouštěním stojí nejen snaha o úspory, ale i reorganizaci armády. "Přechod na nový systém velení a řízení zahrnuje restrukturalizaci a redukci Generálního štábu AČR, zrušení operačně taktického stupně velení a řízení, vytvoření administrativních velitelství pozemních sil, vzdušných sil s výrazně nižšími počty (cca o 50 lidech u každého velitelství oproti současným cca 250). Dojde rovněž k reorganizaci personálního, logistického, zdravotnického, komunikačního, informačního zabezpečení ministerstva obrany spočívající ve vytvoření agentur logistiky, personální, zdravotnictví a KIS," vysvětlila Růžičková. Tím by se měl i podstatně snížit počet lidí v řídících strukturách, tedy vyšších důstojníků a civilního managementu.

Zrušena by měla být i dvě současná vojenská velitelství: Společných sil v Olomouci a Sil podpory ve Staré Boleslavi. Na celkovou obranyschopnost armády by však změny neměly mít vliv.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (31.8 + 25.9) *

Zpět na přehled