Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Armáda chystá zakázky za 420 milionů Kč, informaci dostala vláda

Armáda chystá zakázky za 420 milionů Kč, informaci dostala vláda

Armáda chystá zakázky za 420 milionů Kč, informaci dostala vláda

11.10.2017 15:57, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany chystá zakázky pro armádu za více než 420 milionů korun. Týkají se nákupu munice pro tank T-72M4CZ, servisu techniky elektronického boje a smluv na technickou pomoc pro českou armádu. Informaci o tom dnes dostala vláda, sdělil ČTK Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Ministerstvo obrany plánuje podle Fajnora uzavřít rámcovou smlouvu na dodávky munice pro modernizovaný tank T-72M4CZ. Vojáci by munici měli dostávat podle skutečné potřeby v letech 2018 až 2021. "Dodavatelem byla zvolena společnost STV GROUP a.s.," uvedl Fajnor. Firma je podle něj držitelem schválených technických podmínek pro výrobu požadované munice. Dodal, že ministerstvo nezná jinou společnost sídlící na území ČR, která by stejné náboje vyráběla. Obrana předpokládá, že by do roku 2021 mohla koupit náboje pro tanky za asi 248 milionů korun bez DPH.

Další rámcovou smlouvu plánuje ministerstvo obrany uzavřít na servis podpory techniky elektronického boje. "Na základě ní budou podle skutečné potřeby zadávány jednotlivé veřejné zakázky po dobu 48 měsíců ode dne uzavření rámcové dohody v období na konci roku 2017," podotkl Fajnor.

Zakázku dostane na starost státní podnik Vojenský výzkumný ústav, který ministerstvo obrany zřizuje. O servis speciální techniky elektronického boje se staral posledních sedm let. Fajnor poznamenal, že jde o sofistikované systémy, které se vyznačují specifickými požadavky na údržbu a provoz. "Z tohoto důvodu jsou kladeny vysoké požadavky na dodavatele servisní podpory," uvedl. Předpokládaná hodnota zakázky je bez DPH asi 95 milionů korun.

Vláda také vzala na vědomí čtyři veřejné zakázky, které se týkaly technické pomoci české armádě. "Předmětem veřejných zakázek je poskytování poradenství a konzultací, zpracovávání odborných analýz a expertíz, provádění zkoušek, měření a verifikace parametrů vojenské letecké a výsadkové techniky a provádění školení pověřeného personálu Armády České republiky," uvedl Fajnor. Zakázky s předpokládanou celkovou hodnotou do 83 milionů korun dostal na starost Vojenský technický ústav (VTÚ).

Do technické pomoci podle Fajnora spadá například technická pomoc při začlenění letounu CASA C-295M do systému vyhodnocování provozních parametrů letadel nebo návrh systému uchycení ručních zbraní pro létající personál v kabině vrtulníku Mi 171. Úkolem VTÚ je také tvorba metodiky pro opravy bojových poškození vrtulníků, jeho pracovníci museli najít komerčně dostupné nové materiály a technologie.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (36.0 + 27.0) *

Zpět na přehled