Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Armáda chystá pronájem skladů, pro které nemá využití

Armáda chystá pronájem skladů, pro které nemá využití

Armáda chystá pronájem skladů, pro které nemá využití

12.11.2012 18:00, Zdroj: ČTK

Praha - Armáda plánuje pronajmout nepotřebné sklady a prodat materiál, pro který nemá využití. Velení vojska uvažuje o vypsání tendru, jehož vítěz by si mohl pronajmout skladovací prostory armády. Součástí tendru by byla podmínka, že nájemce odkoupí nepotřebný vojenský materiál. Novinářům to dnes řekl náčelník generálního štábu Petr Pavel. Podle něj se jedná o rozpracovaný návrh, který není definitivní.

Armádě přibudou nepotřebné objekty poté, co v příštím roce zruší velitelství společných sil v Olomouci. Do areálu zřejmě přesune část svých kapacit. Jinde tak bude vlastnit nemovitosti, pro které již vojáci nebudou mít využití, řekl Pavel.

Skladů se armáda nechce zbavit úplně, neboť by je mohla potřebovat v případě ohrožení země. Proto je chce pronajmout s podmínkou, že v případě potřeby nemovitosti opět využije. "Pronájem se už takhle smluvně přímo dělá. Kdo si to najímá, s tím počítá. Je to určité riziko, které ale samozřejmě snižuje cenu pronájmu," vysvětlil Pavel.

Armáda si nyní nechala zpracovat analýzu skladovaného materiálu. Z ní vyplyne, co si chtějí vojáci určitě ponechat a jaký materiál mohou postrádat. Připravuje se i vyřazení většího množství vojenských ubytoven. "Tam, kde je to účelné, se ubytovny budou vyřazovat. Podobné to bude s technickým zázemím," řekl Pavel.

Vojsko čeká v příštím roce přechod na novou organizační strukturu. Bude zrušeno velitelství společných sil v Olomouci. Vzniknout naopak mají dvě menší velitelství pro pozemní a vzdušné síly.

Armáda se nepotřebných nemovitostí běžně zbavuje vypisováním inzerátů. V nich nabízí například sklady, kasárenské objekty, nepotřebná letiště či pěchotní bunkry.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.6 + 48.8) *

Zpět na přehled