Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Antimonopolní úřad zrušil zadávací řízení, které vypsal Havířov

Antimonopolní úřad zrušil zadávací řízení, které vypsal Havířov

Antimonopolní úřad zrušil zadávací řízení, které vypsal Havířov

4.8.2011 09:38, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil zadávací řízení Havířova na poradenské služby související s projektem parkovacího domu ve městě. Město při stanovení podmínek tendru postupovalo diskriminačně. Rozhodnutí je pravomocné. ČTK to zjistila z webových stránek ÚOHS.

Havířov zakázku s předpokládanou cenou sedm milionů korun vypsal loni na podzim. Po uchazečích město chtělo, aby doložili seznam alespoň pěti služeb, jejichž součástí bylo zpracování koncesních dokumentací s předpokládanou hodnotou koncese za více než 100 milionů korun.

Podle ÚOHS Havířov porušil zákon o veřejných zakázkách. Ve svém rozhodnutí uvedl, že do konce listopadu loňského roku bylo v ČR zahájeno pouze 25 koncesních řízení se zmiňovanou hodnotou. V ČR je proto pouze minimum právních firem, které jsou schopny požadované kritérium splnit. Požadavky města byly proto nepřiměřené vzhledem k předmětu zakázky, proto ÚOHS zadávací řízení zrušil.

Do tendru se přihlásily pouze dvě firmy. Město vybralo nabídku Advokátní kanceláře Janstová, Smetana & Partneři. ÚOHS případ přezkoumával na základě podnětu advokátní kanceláře Kocián, Šolc, Balaštík.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.1 + 2.4) *

Zpět na přehled